Biedrība “Esmu Klāt”, kas oficiāli tika nodibināta 2017. gada 30. maijā, ir kopīga platforma priekšlaikus dzimušo bērnu vecākiem. Tās primāraismērķis ir radīt vidi priekšlaicīgi dzimušu bērnu vecākiem, lai kopā satiktos un apmainītos ar pieredzi un rastu savstarpēju atbalstu.

Katrs desmitais bērniņš ir priekšlaikus dzimis. Kāds atsteidzas dažas nedēļas ātrāk, cits ierodas šai pasaulē 2 un pat 3 mēnešus pirms laika. Rūpēties par bērniņu, kurš mēdz būt vien cukurpaciņas lielumā, ir liels izaicinājums. Ir brīži, kad atbalsts nepieciešams ne vien tikko dzimušajam mazulim, bet arī mammai un tētim. Tieši tāpēc ir radīta biedrība “Esmu klāt”. Tā apvieno priekšlaikus dzimušo bērnu vecākus un dod iespēju apmainīties ar domām un sajūtām.

Kāpēc ir svarīgi apvienot priekšlaikus dzimušo bērnu vecākus? 

Primārais mērķis ir radīt vidi, lai satiktos un apmainītos ar pieredzi. Savstarpēja dalīšanās spēj ļoti nomierināt un ļauj saprast, ka arī citiem vecākiem ir līdzīgi pārdzīvojumi.

Brīdī, kad cilvēks ir emocionālu pārdzīvojumu varā, viņam var būt grūti uztvert, ko saka ārsti. Ne vienmēr pietiek ar partnera atbalstu, ir reizes, kad vislabāko atbalstu spēj sniegt mammas, kuras tāpat kā tu aprūpē priekšlaikus dzimušu bērnu. 


BIEDRĪBA "ESMU KLĀT"

Reģistrācijas Nr.40008265026
Konts: LV81UNLA0055000343961
Juridiskā adrese: Talsi, Pioniera iela- 27,LV-3201
Tālrunis:26266245;26611194
E-pasts: esmuklaat@gmail.com


UZDOD SAVU JAUTĀJUMU NEONATALOGAM

Uzdodiet savu jautājumu neonatalogam! Atbildi uz savu jautājumu saņemsiet 5 darba dienu laikā no jautājuma iesūtīšanas brīža.

Ārstu neonatologu atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem lasiet arī sadaļā Atbildes!

Atgādinām, ka atbildēm var būt tikai informatīvs raksturs, tās neaizstāj ārsta konsultāciju klātienes vizītē.