IKDIENAS HIGIĒNA

Mazgājot bērniņu, lietojiet vienīgi ūdeni. Nav nepieciešams viņu vannot katru dienu, parasti pietiek nomazgāt tikai seju, galvu un kaklu, kā arī autiņu zonu, izmantojot remdenā ūdenī samērcētus vates tamponus. Pilnu vannu var izmantot 1 – 2 reizes nedēļā.

  • Seja – mazuļa sejiņu vajadzētu mazgāt katru dienu ar tīru drānu un siltu ūdeni. Parasti bērniņam nepatīk, ka mazgā viņa seju, viņš grozās un cenšas izvairīties. Būs vieglāk, ja mēģināsiet nomazgāt vispirms vienu pusi un tad otru, necenšoties uzreiz pilnībā notīrīt visu sejiņu.
  • Deguns – noslaukiet to ar mīkstu, plānu audumu, lai iztīrītu lieko sekrētu.
  • Acis – maigi noslaukiet katru actiņu ar remdenā, vārītā ūdenī samērcētu tīru vati virzienā no deguna uz āru. Lietojiet katrai acij citu vates gabaliņu.
  • Ausis – noslaukiet austiņas ar samērcētu vates spilventiņu/piciņu, bet netīriet tās no iekšpuses un nekādā gadījumā neizmantojiet vates kociņus. Atcerieties notīrīt arī aiz ausīm, jo gadās, ka tur mēdz aiztecēt piens, un, ja šī zona netiek susināta, var izveidoties jēlums.
  • Kakls – pievērsiet uzmanību krociņām zem zoda – vietai, kur var sakrāties piens.
  • Dibentiņš – nomazgājiet mazuļa ārējos dzimumorgānus un dibentiņu, pārliecinoties, lai katra krociņa būtu iztīrīta un rūpīgi nosusināta.
  • Nabiņa – ja mazulis ir dzimis priekšlaicīgi, visticamāk, izrakstoties mājās, viņa nabassaites atlieka jau būs sakaltusi un atdalījusies pati (tas parasti notiek 10 – 14 dienu laikā). Taču, ja jums jākopj bērniņš, kuram pie nabas vēl palikusi nabassaites daļa, ņemiet vērā, ka tā jātur tīra un sausa. Tad var nomazgāt dažādas ķermeņa vietas, tādā veidā izvairoties samitrināt nabu.

MEITENĪTES – svarīgi apmazgāt virzienā no priekšas uz aizmuguri, lai izvairītos no urīnceļu infekcijas.

Meitenēm piedzimstot, makstī ir balta krēmveida substance. Tā ir gluži tāda pati kā vermix caseosa(kazeozā ziede, kas pārklāj un aizsargā visu ādu, kamēr auglis atrodas dzemdē). Nemēģiniet to noņemt, tīrot bērniņu, jo tā pati pakāpeniski uzsūksies, bet līdz tam kalpos kā lielisks barjerkrēms.

PUISĪŠI – kamēr bērniņš ir mazs, viņa dzimumloceklis līdz noteiktai pakāpei attīrīsies pats. Nemēģiniet atvirzīt priekšādiņu, lai to notīrītu.

Kādreiz vecākus instruēja apstrādāt nabas apvidu ar spirtu pēc katras autiņbiksīšu mainīšanas. Mūsdienās pierādīts, ka nabiņa dzīst ātrāk, ja spirts netiek izmantots.

Ja nabassaites atlieka kļūst netīra vai lipīga, apkopiet to ar tīru ūdeni un nosusiniet, apliekot tīru, mitrumu uzsūcošu drānu. Ļaujiet, lai nabai piekļūst gaiss. Atlokiet mazuļa autiņbiksīšu priekšējo malu tā, lai nabiņa netiktu nosegta. Pacietīgi gaidiet, līdz atlieka pilnībā nokritīs pati. Līdz tam brīdim no pilnīgas ķermeņa vannošanās vajadzētu izvairīties.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.