JAUNDZIMUŠO INTENSĪVĀS TERAPIJAS NODAĻA

Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa – ar „augstajām tehnoloģijām” aprīkota, specializēta slimnīcas nodaļa, kas priekšlaicīgi dzimušajiem mazuļiem nodrošina atbilstošu medicīnisku aprūpi, kopšanu un atbalstu. Ārsti un aprūpējošais personāls izmanto jaunākās un progresīvākās medicīnas tehnoloģijas, lai palīdzētu slimiem un/vai augsta riska grupā esošiem priekšlaicīgi dzimušiem bērniem.

Laiks, kuru jūsu priekšlaikus dzimušais bērniņš pavadīs jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā, ir atkarīgs no tā, cik agri un cik mazs viņš ir piedzimis un tā, kāds ir viņa veselības stāvoklis.  Tā kā priekšlaicīgi dzimušie mazuļi nav varējuši sasniegt pilnīgu attīstību grūtniecības laikā, šeit viņiem jāiemācās pašiem elpot un jāizaug tiktāl, lai doties mājās būtu droši. Dažkārt bērni tiek sūtīti mājās ar skābekļa aparātu, ja citādi ar veselību viss ir kārtībā un viņi jūtas labi. Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem uz laiku var kļūt par otrajām mājām, un vecākiem kopā ar bērnu šeit var nākties pavadīt daudzas stundas ik dienas. Šiem bērniņiem tas ir ļoti vajadzīgs!

Ja bērniņš ir ļoti mazs un slims, tad nereti viņš ir jāpārved uz citu slimnīcu, kurā ir speciāla jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa ar aparatūru, kā arī dažādi speciālisti, kas palīdzēs jūsu mazulim veseļoties, augt un attīstīties.

Jūsu bērniņa transportēšanu no dzemdību iestādes uz jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļu vai perinatālo centru nodrošina speciāla transporta komanda, kurā strādā jaundzimušo ārsts neonatologs kopā ar neonatoloģijas māsu. Pārvešanas laikā tiek nodrošināti vajadzīgie apstākļi, lai mazulis justos komfortabli un viņa veselības stāvoklis būtu stabils. Medicīniskajā transportā ir speciāls inkubators, kurā mazulis tiek ievietots, lai ceļā viņam nebūtu auksti, kā arī nodrošināts elpošanas atbalsts un nepārtraukta vajadzīgo medikamentu ievade. Pa ceļam dzīvībai svarīgās funkcijas (elpošanu, sirdsdarbību, skābekļa piesātinājumu asinīs) kontrolē ar monitora palīdzību. Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā vai perinatālajā centrā bērniņš tiek gaidīts – viņam jau laikus ir sagatavota vieta.