ZĪDAIŅA NOVĒROŠANAS PLĀNS

  1. Pirmkārt, jūsu izvēlētais ģimenes ārsts vai pediatrs.  Tas būs tuvākais speciālists, kas saņems informāciju (izraksts no stacionāra) par mazuli no jaundzimušo nodaļas. Jebkuru neskaidrību vai problēmu gadījumā jums vajadzētu sazināties ar šo ārstu, kurš sniegs vajadzīgo palīdzību, bet neskaidrību gadījumā nosūtīs pie specialista. 
  2. Pēkšņa stāvokļa pasliktināšanās gadījumā – aizrīšanās, elpošanas traucējumi, augsta temperatūra, raustīšanās -  palīdzība jāmeklē nekavējoties. Ātrās medicīniskās palīdzības tālrunis ir 113 vai 112
  3. Ja bērniņam ir kāda īpaša problēma, piemēram, nepieciešams elpošanas atbalsta aparāts vai skābekļa terapija mājās, tad pirms izrakstīšanās no klīnikas, jūs varēsiet iepazīties ar citiem speciālistiem, kas jums sniegs atbalstu mājās.
  4. Jūsu mazulis periodiski tiks uzaicināts atgriezties uz regulārām pārbaudēm pie neonatoloģijas klīnikas  neonatologa, rehabitologa vai fizioterapeita, kā arī pie citiem speciālistiem individuāli pēc vajadzības, lai sekotu līdzi bērniņa attīstībai un savlaicīgi palīdzētu, līdz 2 gadu vecumam. Tā ir īpaša dinamiskā novērošanas programma, kurā iekļauti priekšlaikus dzimušie mazuļi, lai palīdzētu šiem bērniņiem izaugt.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.