PSIHOLOĢISKAIS ATBALSTS VECĀKIEM

Priekšlaikus dzimuša bērna vecāki ir priekšlaikus dzimuši vecāki.

Jūs esat gaidījuši savu bērniņu, bet noteiktu apstākļu dēļ, bērniņš ir ieradies ātrāk, un arī jums sava vecāku loma ir jāuzņemas ātrāk un izaicinošākos apstākļos kā, iespējams, sapņojāt un domājāt. Šī situācija var radīt spēcīgu emociju gammu, gan prieku par bērniņa klātbūtni, gan bailes, bažas, pat dusmas.

Šajā brīdī galvenais ir pieņemt esošo situāciju, vienlaikus ļaujot sev palīdzēt tiem cilvēkiem, kuri ir apkārt, jo jaunā situācija ir nezināma, mulsinoša, pat biedējoša. Jūsu bērniņam vēl ir jāpaaugas, lai pilnībā būtu gatavs šai pasaulei un tam ir nepieciešams liels atbalsts no jums un mediķiem.  Arī jums ir vajadzīgs atbalsts un to ir, jāiemācās pieņemt, lai neizdegtu un nesalūztu.

Tā ir ierasta prakse, ka priekšlaikus dzimušu bērnu vecāki apvienojas domubiedru grupās, jo „savējie sapratīs” un palīdzēs ar padomu. Pat, ja ģimenes atbalsts ir liels, nereti citu mammu un tētu pieredze, pat vienkārša aprunāšanās sniedz spēku un iedvesmo uz dzīvi lūkoties gaiši.

Var būt situācija, kad emocijas ir pārāk spēcīgas un paša spēkiem tās ir grūti vadīt. Iespējams, ir runa par pēcdzemdību depresiju, kas var būt ne tikai vecākiem, kuriem bērniņš piedzimis priekšlaikus, bet ikvienai māmiņai. No sirds iesakām - neignorē to, bet meklē palīdzību! Tā būs labāk gan pašai, gan bērniņam un visai ģimenei. Pēcdzemdību depresija nav kaprīze. Plašāk par to lasi: www.debesmanna.com, vai https://www.facebook.com/Debesmanna.

Atbalstu vari saņemt arī pie PEPmammām. PEP ir pirmā emocionālā palīdzība vecākiem ar bērnu no dzimšanas brīža līdz 3 gadu vecumam. PEPmamma ir apguvusi īpašas zināšanas un prasmes un kopā ar sirdsgudrību sniedz palīdzību citiem vecākiem. Vairāk par PEP mammām: www.pep.lv.

Plašāk par to, kā sev un citiem palīdzēt brīdī, kad bērniņš piedzimis priekšlaikus, lasiet priekšlaikus dzimuša bērniņa mammas un PEP mammas Līgas Zelmenes-Laizānes rakstā, kur izmantoti ģimenes psihoterapeites Vitas Kalniņas (www.lina.lv) sagatavotie materiāli, šeit.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.